fbpx

Блог

10 фактів про суші. Частина 1
21
жов
2019
empire sushi

Суші – це страва, про яку ви майже нічого не знаєте. Відкриваємо завісу цікавих фактів про суші, щоб ви познайомилися ближче й остаточно в них закохалися. Що перше приходить на думку, коли вас питають про цікаві факти про суші? Що це страва із Японії, у якій є рис, норі та риба. Сьогодні їх поціновувачів стає все більше і більше, бо ця японська страва комбінує в собі легке приготування, корисні інгредієнти та відчуття ситості. Але як часто буває: ми мало, знаємо про те, що їмо. Тому розповідаємо вам ті факти, які ви не чули й не знаєте про «суші».

Історичні факти

Поява слова «суші»

Перше згадування слово «суші» з’явилося у 1893 році, коли його використали у книзі «Японський інтер’єр». Але існує думка про те, що воно існувало з 1873 року в англійських виданнях.

Японія чи США?

Ходять легенди, що суші почали набирати популярність саме в США з 1980 року. Американці зацікавилися правильним харчування і хотіли слідкувати за своїм здоров’ям. А популярні роли – «Каліфорнія» та «Філадельфія» придумані саме в Америці, а не в Японії.

empire sushi

Історія назви та вірна вимова

Так склалося, що більшість людей неправильно вимовляють слово «суші». Японську страву, яку виготовляють із норі та рису, необхідно називати «сусі». Жителі Японії дуже не люблять, коли їх національну страву спотворюють, але все ж таки змирилися з назвою «суші». Адже важко перевчити майже увесь світ. У перекладі сусі означають «це кисло».

Особливості приготування

Автоматизований кухар

Японці – винахідливий народ. І якщо можна придумати автомат, який буде готувати тільки при натисканні кнопок, та ще й без людини, то чому б ні? Потреба у такому варіанті виготовлення суші виник, коли виріс попит на них. Важко уявити, щоб це працювало, адже суші, зроблені людиною, все одно смачніші.

Чоловічі суші

У ресторанах Японії не прийнято, щоб жінка стояла на кухні, а тим паче — готувала суші. Японці вважають, їх засоби для волосся та макіяж можуть вплинути на смак та запах їжі. Крім цього вважається, що чоловіче тепло здатне передавати неповторний смак.

Суші потрібно споживати одразу

Через те, що в основі майже всіх варіацій суші є сира риба, вважається, що їх не можна тримати у холодильнику. І треба з’їсти за годину після того, як ви їх замовили. Проте їх залишати в холодильнику на 3-4 години — теж варіант. Тільки накрийте напередодні суші харчовою плівкою, бо вони швидко засохнуть. Заморожувати таку страву точно не рекомендовано.

Рол Каліфорнія

Якщо ви ніколи не куштували ці суші, то треба терміново виправлятися в Імперії Суші. Ми готуємо їх за класичним рецептом і доставляємо додому. Це перші роли, які були зроблені навиворіт. Але точної підтвердженої інформації стосовно причини популярності їх й досі не виявлено.

empire sushi

empire sushi

Ножі з історією?

Перед тим як приготувати порцію суші у Японії ножі обов’язково заточуються кожного дня. Інструменти, які використовує шеф-кухар, – це нащадки самурайського меча. Так, як самураї, шефи, котрі видають замовлення, також мають загострювати свої ножі щодня.

2000 доларів за порцію?

Стільки коштують найдорожчі суші саме на їх Батьківщині. Мова йде про окунів, що танцюють. Цю назву вони отримали не просто так. Бо ці незвичні закруглені створіння дійсно рухаються на тарілці. Не бійтеся, рибу звичайно не поставили живою на стіл. Усього-на-всього облили окропом, тому вони здаються рухливими.

Податки та суші

Раніше, ще коли мало хто знав про таку страву, японці, щоб отримати суші, платили за них податками. Так було тому що не всі могли собі їх дозволити. Але сьогодні це доступна страва і їх може замовляти кожен охочий. Якщо після наших цікавих фактів про суші дуже закортіло порцію, тоді скоріше замовляйте з доставкою в Імперії Суші.